KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13062370
nr 1306 2370
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, porträtt av Margareta Lennmalm. Olja på pannå, 45x37 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 februari 2020
kl 20:30:49
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Ã…ke Plantin
Läs mer om Ã…ke Plantin